default_mobilelogo
Z wielkim smutkiem informuję, że 7 listopada 2020 r. odeszła Maria Tesmer z ormiańskiej rodziny Hołubaszy. Marylka urodziła się 8 marca 1936 r. w Mikuliczynie, była córką Waleriana i Serafiny. Walerian był funkcjonariuszem Policji Państwowej, został zamordowany przez NKWD wiosną 1940 r. w Twerze.13 kwietnia 1940 r. Marylka została wywieziona wraz z mamą, babcią i siostrą Haliną do Kazachstanu. Po śmierci mamy i babci zostały rozdzielone z siostrą. Do Polski, do Szczecina przyjechała w kwietniu 1946, tam poprzez Czerwony Krzyż odnalazła ją starsza siostra. Zamieszkały w Domu Dziecka Gdańsk Wrzeszcz. Marylka ukończyła liceum w Sopocie, później Studium Nauczycielskie i Instytut Kształcenia Nauczycieli, przez wiele lat była nauczycielką języka rosyjskiego. W Gdyni wraz z mężem Tadeuszem wychowali dwie córki Alinę i Adrianę.
Pogrzeb odbędzie się 13 listopada o godz. 11.30 w Gdyni na Cmentarzu Witomińskim.
Żegnaj Kochana Marylko.
3 marca 2016 r. Marylka uczestniczyła w Centralnej Bibliotece Wojskowej w otwarciu wystawy „Od Grunwaldu do Monte Cassino. Ormianie w służbie Rzeczpospolitej” (na zdjęciu).
Nina Kordys
 
 
Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie ....
 
Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej