default_mobilelogo

Jako uzupełnienie do poprzednio opublikowanego przez nas
APELU
 o pomoc dla Armenii i Górskiego Karabachu poprzez wpłaty na konto Caritas Polska, która współpracuje z Caritas Armenia,
(http://ordynariat.ormianie.pl/index.php/3134-caritas-polska-apel-o-pomoc-dla-armenii-i-arcachu)
poniżej podajemy treść informacji zamieszczonej na stronie Caritas Polska, gdzie też jest powtórzony nr konta, na który można dokonywać wpłat.

*

W odpowiedzi na apel Caritas Internationalis, dotyczący pomocy poszkodowanym w konflikcie Armenii i Azerbejdżanu o sporne terytoria Górskiego Karabachu, Caritas Polska przekazała na ten cel 10 tys. euro (ok. 45 tys. zł) i uruchomiła zbiórkę dla rodzin poszkodowanych w wyniku walk.

Wsparcie trafi do ofiar konfliktu w Górskim Karabach – uchodźców, którzy znaleźli schronienie na terytorium Armenii. Zbliżająca się zima może być dla nich czasem pogłębiającej się katastrofy humanitarnej.

Caritas Armenia prowadzi trzy ośrodki (Goris, Erywań i Artaszat), zapewniając uchodźcom mieszkania, żywność i opiekę medyczną. Konieczna jest pomoc finansowa, by te ośrodki utrzymać. Caritas Polska przekazała fundusze bezpośrednio do Caritas Armenia, którą kieruje ormiański arcybiskup Rafael Minassian.

» cały artykuł na stronie Caritas Polska

 
Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej