default_mobilelogo

W niedzielę wystartowała po raz piętnasty międzynarodowa akcja modlitewna, 18-19 października 2020: „Milion dzieci modli się na różańcu”. Jest to inicjatywa, w której uczestniczą dzieci ze wszystkich kontynentów, prosząc o pokój dla świata, o zakończenie pandemii.
18 października w domach i parafiach, 19 października w szkołach i przedszkolach

Akcję zorganizowała papieska fundacja „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Ma ona swoje źródło w obietnicy Ojca Pio mówiącej o nadziei przemiany świata na lepsze dzięki modlitwie najmłodszych.

„Idea wzięła swój początek w Wenezueli. W 2005 roku jedna z kobiet towarzyszyła dzieciom odmawiającym różaniec przed sanktuarium Matki Bożej. Przyszła jej wtedy na myśl obietnica złożona przez ojca Pio: jeśli milion dzieci będzie wspólnie odmawiać różaniec, świat się zmieni. Dlatego narodziła się nasza inicjatywa. To jest też nasza intencja, aby zmienić oblicze tego świata, w którym jest tak mało pokoju. Zachęcamy do modlitwy szczególnie w rodzinach; pragniemy, aby dzieci wraz z całymi rodzinami odmawiały różaniec. Także w szkołach, na ile to możliwe, chcielibyśmy, aby ta inicjatywa nabrała rozmachu. Różaniec to modlitwa, którą można praktykować w każdej chwili i w każdym czasie.“  (ks. Martino Puerto di Serrano, asystent kościelny PKWP we Włoszech)

Modliły się teź dzieci w Armenii, szczególnie o pokój w Armenii i Arcachu, w kościele w Panik z ks. Karnikiem Hovsepianem o godz. 10.00 (zdjęcie), a także z ks. Narekiem Tadevosyanem w kościele w Arevik (oba prow. Szirak) - film poniżej:

Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej