default_mobilelogo
Emisja liturgii : https://www.polskieradio.pl/8/4602  (trzeba wybrać audycję z 11 X 2020)

4 października Msza św. w Parafii Centralnej poprzedzona była specjalnymi przygotowaniami do nagrania jej dla programu 2. Polskiego Radia. Liturgię sprawował ks. prof. Józef Naumowicz, w homilii mówił o wspaniałej historii narodu ormiańskiego, liturgii, która jest ważnym spoiwem narodu ormiańskiego na całym świecie i o pięknych starych ormiańskich świątyniach. Wspomniał na koniec o kleryku Narku, który w czasie wakacji został powołany do wojska i obecnie jest w pobliżu toczących się walk o Arcachu. Ksiądz poinformował, że kleryk Acharon w sierpniu otrzymał święcenia subdiakonalne. Acharonowi udało się we wrześniu z Armenii dotrzeć do Polski, może więc rozpocząć nowy rok akademicki w seminarium duchownym.

Na zakończenie Mszy św. ksiądz Naumowicz i Jakub Szyszko, który wrócił z Libanu, mówili o libańskich świętych, których relikwie Jakub przywiózł do Polski. Najbardziej znanym, także w Polsce jest św. Szarbel. Relikwiarz zawierał również relikwie 3 innych libańskich świętych. Tak więc tradycyjne, indywidualne błogosławieństwo, tym razem odbyło się krzyżem i relikwiarzem. Po Mszy św. spotkaliśmy się pod kolumnadą przed kościołem, zachowując niezbędne środki ostrożności wynikające z istniejącej sytuacji.

Pracownicy Polskiego Radia poinformowali nas, iż naszej Mszy św. będzie można wysłuchać
w programie 2 PR w następną niedzielę – 11 października o godz. 8.00
(w Warszawie jest to pasmo 104,9 FM)
.

tekst: Maria Ohanowicz-Tarasiuk, zdjęcia: Władysław Deńca


Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej