default_mobilelogo

Tę pozycję polecamy szczególnie, a to ze względu na jej autora – mamy zaszczyt zawiadomić czytelników, iż pod koniec września ukazała się najnowsza książka ks. Józefa Naumowicza pt. Nowa FilokaliaDroga do modlitwy serca, przedstawiana jako Pierwszy taki przewodnik w modlitwie i życiu duchowym (wyd. Esprit ). ks. prof. dr hab. Józef Naumowicz – znawca historii wczesnego chrześcijaństwa i późnego antyku, także historii Bizancjum i starożytnej Armenii. Kierownik katedry historii starożytnej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Birytualista, duszpasterz Ormian w Polsce, uhonorowany godnością „dzajragujn wardapet” (protoarchimandryty). W 2020 roku odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne zasługi w pracy naukowo-badawczej i dydaktycznej”.

Serdecznie gratulujemy odznaczenia i publikacji! - Redakcja

Za stroną Fundacja Kultury i Dziedzictwa Ormian Polskich

Również serdecznie gratulujemy! - redakcja www.ordynariat.ormianie.pl

 
Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej