default_mobilelogo
28 września 2020 r. Krikor Bedros XX,
Katolikos - Patriarcha Cylicji dla Ormian katolików

wystosował list do premiera Armenii Nikola Paszyniana:
 
List Jego Świątobliwości Katolikosa Krikora Bedrosa XX,
Patriarchy Cylicji dla Ormian katolików
do Pana Nikola Paszyniana, premiera Armenii
Bejrut, 28 września 2020 r.
Szanowny Panie Premierze!
Z największą uwagą i z wielkim niepokojem obserwujemy niepohamowany atak Azerbejdżanu na Arcach, co stanowi pogwałcenie Praw Człowieka i norm międzynarodowych. Niepokoi nas również niebezpieczna eskalacja tego ataku na Arcach i Armenię.
Wyrażamy pełne poparcie dla naszych braci i sióstr, odważnej armii Arcachu i Armenii, a także solidarność z działaniami, jakie Pan podejmuje, aby zapewnić bezpieczeństwo naszej Ojczyzny i Artcachu. 
Uważam, że w trakcie rozmów powinniśmy zwrócić uwagę na niebezpieczną sytuację, będącą konsekwencją ataku Azerbejdżanu oraz na znaczenie podjęcia niezbędnych interwencji w celu przywrócenia pokoju.
Modlimy się i prosimy Boga Wszechmogącego o pomoc w przywróceniu pokoju między wszystkimi narodami oraz by wziął pod swoją opiekę wszystkie dzieci pierwszego, wiernego Mu chrześcijańskiego narodu, pocieszył rodziny zmarłych i zapewnił szybkie i całkowite wyzdrowienie rannym.

Krikor Bedros XX
Katolikos Patriarcha Cylicji dla Ormian katolików
 
Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej