default_mobilelogo
ARMENIA

9 XI 2019 r., w święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, miała miejsce oficjalna wizyta w Armenii Sekretarza Stanu ds. kontaktów ze Stolicą Apostolską, arcybiskupa Paula Richarda Gallaghera z Rzymu. Członkiem delegacji był też Nuncjusz Apostolski dla Armenii i Gruzji, abp José Avelino Bettencourt. Gościł ich abp. Rafał Minassian, który w tym dniu obchodził święto swojego patrona. Wieczorem, po wizycie w kompleksie pomnikowym Cicernakaberd i spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych, abp. Gallagher odwiedził seminarium w Erywaniu. Odprawił, wraz z abp. Bettencourtem i abp. Minasianem, mszę św. w kaplicy św. Grzegorza z Nareku. Po mszy św. była uroczysta kolacja, w której wzięli udział ormiańscy księża katoliccy i studenci seminarium.

 

Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej