default_mobilelogo
ARMENIA

Uroczyste otwarcie II Krajowych Dni Młodzieży (Ordinariate Youth Day II - pierwsze były w lipcu 2017 r.) odbędzie się w Centrum Ormiańskiego Kościoła Katolickiego Aghajanian w Manushak Camp (w pobliżu miejscowości Torosgyugh), 21 lipca o godz. 16.00. W ceremonii otwarcia udział wezmą hierarchowie kościelni, a także gubernator prowincji Shirak, burmistrz Gyumri oraz inni goście.
Dni Młodzieży potrwają tydzień, do 28 lipca, na który zaplanowano wiele wydarzeń duchowych i kulturalnych. Spotkanie to ma na celu wzmocnienie jedności Ormian katolików, rozwijanie ich świadomości wiary i tożsamości narodowej.
Weźmie w nim udział ok. 260 młodych ludzi z ormiańskich wspólnot katolickich Armenii, Gruzji, Rosji i Libanu, Syrii, Włoch i USA.

»  przygotowania i rozpoczęcie 
uroczysta Msza św. w katedrze pw. Świętych Męczenników w Giumri, 22 lipca 2018 r.
galeria zdjęć
, film
y

 

 

Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej