default_mobilelogo

PARAFIA CENTRALNA

 
Serdecznie zapraszam do udziału w mszy św. ormiańskokatolickiej

w niedzielę, 3 czerwca 2018, o godzinie 11.00
w kaplicy Matki Bożej, przy ul. Łazienkowskiej 14, w Warszawie

Po mszy św. – spotkanie przy kawie i herbacie.

W tę niedzielę, 3 czerwca, nasza msza św. w obrządku ormiańskim będzie miała niezwykły wymiar, gdyż udział w niej zapowiedzieli klerycy I roku Wyższego Seminarium Duchownego w Warszawie  (koledzy naszych ormiańskich kleryków: Aharona, Arama i Nareka, razem ok. 25 kleryków) i ich przełożeni z Seminarium w Urlach, posłuchamy też świadectwa naszych trzech ormiańskich kleryków na temat ich rocznego już pobytu w Polsce i śpiewu kleryków I roku.

Przed wrześniem w Warszawie będzie jeszcze jedna msza św. w obrządku ormiańskim – 17 czerwca (trzecia niedziela miesiąca).

W czasie wakacji planowane są m.in. msze św:
 4 sierpnia (sobota): msza św. ormiańskokatolicka w sanktuarium w Lubaczowie – podczas kilkudniowych ormiańskich obchodów w ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów 2018.
 15 sierpnia (środa – święto Wniebowzięcia NMP), w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Gdańsku, msza św. i błogosławieństwo winogron.

Wraz z serdeczną pamięcią i modlitwą
ks. Józef Naumowicz
duszpasterz Ormiańskokatolickiej Parafii Centralnej
pw. św. Grzegorza z Nareku

Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej