default_mobilelogo
 
20 lipca 2016, środa
 
PŁOCK
Z ceremonii otwarcia ŚDM w Diecezji Płockiej.
Po oficjalnym otwarciu nadszedł czas na wspólne uwielbienie Boga, na modlitwę i adorację Najświętszego Sakramentu (Inicjatywa Wieczór Chwały).
     
 
     

     
 
      
 
                tutaj więcej zdjęć
 
 
PŁOŃSK
Tak wyglądało przywitanie w parafii Maksymiliana Kolbego pielgrzymów z Wenezueli, Rosji i Armenii. Kolejny dzień tańczenia i śpiewania razem z pielgrzymami.
A następnie ceremonia otwarcia ŚDM w Płońsku.
     
 
      

     

     
 
   
 
PRZASNYSZ
Dziesiejszy dzień to dla nas, jak i dla naszych Gości, strawa duchowa i fizyczna. Rozpoczęliśmy od tej pierwszej uczestnicząc we Mszy Świętej w kościele Sióstr Klarysek Kapucynek. Później na stadionie miejskim odbyły się zawody sportowe - piłka nożna, siatkówka plażowa oraz tenis. Nie obyło się także bez "belgijki" i pląsów na murawie stadionu. Natomiast po obiedzie obejrzeliśmy wystawę "Złoty wiek Przasnysza" w Muzeum Historycznym.
Wieczorem 20 lipca 2016r. odbyło się uroczyste otwarcie ŚDM w naszym dekanacie, podczas którego Burmistrz Przasnysza wręczył naszym Gościom klucze do miasta. Później był czas na wspólną zabawę podczas koncertów "Dekalogu" i "Deus Meus". Tu także tańcom nie było końca :) Spotkanie zakończyliśmy "Apelem Jasnogórskim".
     

     

Ceremonia otwarcia ŚDM w Dekanacie Przasnyskim:
      

     
CIECHANÓW
Młodziwż z Armenii i Peru przybyła na Światowe Dni Młodzieży, została uroczyście powitani przez władze Ciechanowa. A i oni przywitali Polaków. Wspólne śpiewy i modlitwa była głównym punktem powitania młodych pielgrzymów.
     
 
     
 
     
 
RYPIN
Uroczyste powitanie gości z Armenii na rypińskiej ziemi, w parafii św. Stanisława Kostki. Wspólnie odśpiewano hymn ŚDM.
     

     

     

    

     
 
 
GOSTYNIN
Ormianie już w Gostyninie 
Burmistrz Paweł Kalinowski przekazał symbolicznie klucz do miasta. 50 osobowa grupa z Armenii, która przybyła na Światowe Dni Młodzieży już jest w gościnnych gostynińskich domach.
Rano żegnaliśmy Włochów, tymczasem wieczorem już witamy kolejnych pielgrzymów, tym razem z Armenii, którzy spędzą w naszym mieście cztery dni. Gości witały m.in. władze samorządowe: burmistrz Paweł Kalinowski i wicestarosta Jan Kazimierz Krzewicki.
W czwartek (21.07) wieczorem w kościele Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła ok. godz. 20.00 (wszystko zależy o której Ormianie wrócą do Gostynina z wycieczki z Torunia) odprawiona zostanie w języku ormiańskim msza święta.     and.
     

     
Kim jesteśmy?
Jesteśmy Katolickim Kościołem Wschodnim, pełnoprawnym członem Kościoła Katolickiego, uznającym władzę i autorytet Biskupa Rzymu. Wyróżnia nas starożytny obrządek ormiański.

czytaj więcej
Obrządek ormiański
Obrządek ormiański wywodzi się z Armenii, z tradycji św. Bazylego. Uformowany przez św. Grzegorza Oświeciciela. Charakterystycznym wyróżnikiem jest język liturgiczny - grabar czyli język staroormiański.
czytaj więcej